Loading...
ورق های سنگریزه ای دکرا با لایه ی گالوالوم و آلیاژ مس چگونه اجرا میشوند؟

ورق های سنگریزه ای دکرا با لایه ی گالوالوم و آلیاژ مس چگونه اجرا میشوند؟

نوشته شده توسط شرکت ویلانما

   

  از ساختار اجرایی ورقهای سنگریزه ای دکرا یا مشابه آن چه اطلاعاتی دارید؟

   مراحل اولیه ساخت ویلا

  در این مقاله قصد داریم به صورت کامل ، مراحل و روش اجرای متریال زیبای سنگریزه ای را برای شما مخاطبان گرامی تشریح کنیم:

  همانطور که میدانید برای ساخت ویلا ابتدا نیاز به اجرای فونداسیون داریم ، کیفیت و چگونگی ضخامت فونداسیون نیز با توجه به ابعاد ویلا و طبقاتی دارد که قرار است روی فونداسیون پیاده شود. طوری که تحمل وزن اسکلت یا بتن را داشته باشد.در فرایند اجرای سقف ویلاها اخیرا" توجه ویژه ای به نوع متریال قابل استفاده روی سقف شیروانی شده است.با توجه به سوالات کارفرمایان محترم در خصوص کیفیت متریال و ماندگاری آن مشخص است که متریال اجراییه استاندارد برای کارفرما بسیار حائذ اهمیت است.لازم به ذکر است که همانند توضیحات ارائه شده در مقاله های دیگر، اینجا هم اعلام میکنیم که از سال 1380 که ورقهای سنگریزه ای با جنس آلومینیوم و آلوزینک وارد کشورمان شده است با گذشت تقریبا دو دهه از وارد شدن این محصول ،هنوز هم با کیفیت ترین،زیباترین و ماندگارترین متریال پوشش سقف شیروانی محسوب میگردد.

  مرحله اسکلت بندی 

  بعد از آماده سازی فونداسیون ویلا نوبت به نصب پایه ستون میرسد که هم میتواند تیرآهن باشد، هم میتواند پایه ی بتنی باشد. بعد از آنکه ستون ها بر اساس نقشه بالا رفتند باید کلاف بندی روی ستون ها صورت بگیرد. مرحله خرپاسازی و تیرریزی پروفیل بعد از کلاف بندی سقف ویلا وظیفه اجرایی شرکت ویلانما جهت استارت پروژه شروع میشود.در این مرحله نوبت خرپاسازی با پروفیل میرسد.سیستم خرپا با پروفیل 40*80 صورت میگیرد که داخل خرپا با توجه به نوع طراحیه صورت گرفته با پروفیل 40*80 انجام میشود.پس از خرپاسازی و انجام زنبوری داخل خرپا، نوبت به تیرریزی روی خرپا میرسد که اصولا با پروفیل 40*80 به فاصله 60 سانتی متر اجرا میشود که این مرحله برای آماده سازی شاسی کشی چوب میباشد.

  مرحله چوب کشی

  جهت اجرای ورق سنگریزه ای دکرا به طور منظم در  این مرحله باید شاسی کشی چوب چهارتراش روسی روی پروفیل ها توسط پیچ سرمته دار نصب شود.کیفیت و یکپارچگی چوب مورد استفاده جهت سقف شیبدار بسیار حائذ اهمیت است.حتما باید چوب روسی باشد تا زمان میخ کوبی در اثر فشار نشکند و نگهدارنده ی تایل های سنگریزه ای باشد.
   
   
  عکسی که در زیر مشاهده میفرمایید پروژه ی جناب مهندس حنیفی در شهرک ویلایی آیینه ورزان دماوند میباشد که خرپاسازیها و تیرریزی های پروفیل و شاسی کشی چوب روسی و تیرریزی های افقی با فواصل 37 سانت انجام شده و در مرحله ی نصب عایق پشم سنگ و نصب متریال سنگریزه ای دکرا میباشد . این مدل از اجرا قبلا طراحی شده و با تغییراتی کوچک طبق میل کارفرما به مرحله ی اجرا در آمده است. در صورتیکه کارفرمایان محترم  تمایل به بازدید از این پروژه ی زیبای ویلایی را داشته باشند، با هماهنگی قبلی آدرس دقیق از سوی شرکت ویلانما ارائه میگردد.
   
   
  زیرسازی و نصب ورق سنگریزه ای دکرا در آبسرد دماوند

  مرحله عایق بندی

  در مرحله بعدی نوبت عایق سقف ویلا است که اصولا با عایق پشم سنگ دو اینچ دانسیته 30 با فویل آلومینیوم پوشش داده میشود، البته جهت عایق بندی از پشم شیشه نیز میتوان استفاده کرد، اما به دلیل تراکم بالایی که عایق پشم سنگ نسبت به پشم شیشه دارد، توصیه میشود که انتخاب کارفرما عایق پشم سنگ با فویل آلومینیوم باشد تا از ورود سرما و گرما به داخل ویلا کاملا محافظت نماید.لازم به ذکر است که عایق پشم سنگ حتما باید بین لایه ی اول و دوم چوب کشی یعنی زیر تیرریزی 36 سانتی واقع شود تا محافظت عایق از پوشش سقف در زمان سرما و گرما بیشتر باشد و همچنین ماندگاریه عایق نیز در اینصورت بیشتر خواهد شد.همچنین رول عایق پشم سنگ به صورت افقی روی شاسی کشی چوب روسی که به فاصله ی 60 سانت انجام شده، فرش میگردد که اوورلب پشم سنگ نیز حفظ شود و به صورت .یکپارچه وشیک روی تیرریزی بخوابد.در حال حاضر باکیفیت ترین عایق پشم سنگ موجود در بازار برند ایرانا،سپاهان و پوشینگر میباشد.
   

  مرحله تیرریزی چوب

  پس ازعایق بندی نوبت تیرریزی چوب چهارتراس روسی 40*50 میباشد که به فاصله 37 سانتی متر با میخ مخصوص لعاب دار جذب چوب شاسی کشی میشود،میخ مخصوص ورق سنگریزه ای حتما باید استاندارد باشد به صورتی که حالت رزوه شده باشد که پس از میخ زدن به چوب کاملا جذب چوب روسی شود واز چوب خارج نشود که اصطلاحا" پیچ میخ نامیده میشود.

  مرحله نصب ورق سنگریزه ای

  پس از اینکه نصب عایق بندی و چوب کشی تکمیل شد، به مرحله ی آخر و مهم سقف شیروانی یعنی نصب ورق سنگریزه ای روی چوب تیرریزی میرسیم که این عمل از قسمت پایین شیب کار به شکل منظم از پایین به بالا نصب میشود.ورقهای سنگریزه ای (دکرا،کینگستون،تاپ تایل،متروتایل) همگی در ابعاد 40سانت *1.30 سانتی متر تولید و یا وارد میشود و هر 2.2 آن یک متر مربع سقف را پوشش میدهد. در عملیات نصب ورقهای سنگریزه ای به دلیل اینکه جنس این ورق قابل انعطاف میباشد باید توسط اکیپ اجراییه با سابقه و تعلیم دیده انجام شود. چون این محصول به صورت تایلی پرسی تولید میشود ، زمان نصب ورق باید دقت زیادی اعمال شود که ورق کاملا به چوب روسی جذب شود تا میخ کاملا داخل چوب نفوذ کند. شرکت ویلانما با در دست داشتن اکیپ اجراییه تعلیم دیده و با توجه به داشتن رزومه های اجرایی در اکثر مناطق ویلایی کشور ، آماده ی ارائه خدمات با گارانتی کیفیت و آب بندی به مدت 5 سال میباشد. در راستای اجرای انواع سقفهای شیروانی بهترین عملکرد، طراحی سقف شیبدار قبل از اجرا میباشد که شرکت ویلانما در این راستا اقدام به طراحی سقف ویلا به صورت رایگان در خدمت عموم مردم ایران در کلیه  مناطق ویلایی کشور میباشد .

   

  هدف از به نمایش گذاشتن عکس زیر از پروژه ی ویلایی در کلاردشت، نشان دادن نوع چوب کشی و مدل نصب ورقهای سنگریزه ای دکرا میباشد که همانطور که ملاحظه میفرمایید ورقها به شکل پازل از پایین به بالا روی چوب با محاسبات اجرایی چیده میشوند تا ورقهای مربوطه سر جای خودشان قرار گیرند تا مشکل آب بندی نداشته باشند.این ورقها از نظر اجرایی بسیار خاص و حساس هستند و اکیپ اجرایی محدودی از عهده ی اجرای این طرح بر می آیند که حتما" باید تعلیم دیده باشند تا طبق استاندارد جهانی اجرا شوند.

  نوع زیرسازی و نصب ورق سنگریزه ای دکرا

  پیش از هر اقدامی در رابطه با سقف ویلا از مشاوره و راهنماییهای رایگان شرکت ویلانما بهره مند شوید تا سقف ویلای شیک و مورد پسند خودتان به وقوع بپیوندد

   

   نکاتی ریشه ای در مورد ورقهای سنگریزه ای دکرا

  درصورتیکه تمایل دارید سازه ی ویلایی شیک ،کلاسیک ، رویایی و همچنین مقاوم با ماندگاری و عمر طولانی و با ابهت بالا داشته باشید که در هر شرایط جوی سازگار با هرمحیطی باشد حتما متریال سنگریزه ای دکرا  با جنس آلومینیوم و آلوزینک و سنگریزه های طبیعی ،آلیاژ مس و اکرولیک پرایمرانتخاب کنید.مخصوصا برای شمال کشور که دارای رطوبت بالا هست، ورق دکرا به دلیل داشتن لایه ی آلوزینک و گالوالیوم و استیل بهترین گزینه جهت نصب محسوب میشود.
   
   
  نمونه عکسهایی که در زیر ملاحظه میفرمایید ، تعدادی از ورقهای سنگریزه ای دکرا هستند که در رنگبندیهای سنگریزه ای متفاوتی تولید میشوند. ورقهای سنگریزه ای دکرا میتواند طبق سفارش مشتری حتی به صورت تلفیقی نیز رنگ آمیزی شوند. 
   
  رنگ بندیها از بالا به پایین 
  عکس اول : آبی سرمه ای با دانه های مشکی
  عکس دوم : قرمز اخرایی
  عکس سوم : سبز با دانه های مشکی
  عکس چهارم : نسکافه ای با دانه های مشکی
   
  در نظر داشته باشید که میتوانید طبق سلیقه خودتان ، دانه های مشکی را کمتر یا بیشتر سفارش بدهید.
   
   
  رنگ بندی ورقهای سنگریزه ای دکرا

  هزینه

  درست است که برای انتخاب متریال دکرا برای سقف ویلای خود متحمل هزینه ای نسبتا بالا خواهید بود اما شما یک بار برای همیشه این هزینه را خواهید کرد. شما پول اضافه ای ندارید که برای سقف یک ویلا چندین بار هزینه کنید. متریال دکرا حتی پس از گذشت 70 سال از عمر آن باز هم قابل بازیافت و نصب مجدد در پروژه ای دیگر میباشد. به دلیل جذب شدن ورق دکرا توسط میخ لعاب دار مخصوصی که در دهانه ی دالبرینگ ورق به چوب روسی نصب می شود ،این متریال در سلامت کامل میتواند مورد استفاده ی مجدد قرار گیرد.
    

  نمای کلی دکرا و ساختار آن

  برای اینکه تصمیم بگیرید که آیا یک سقف شیروانی با روکش سنگریزه های طبیعی برای ویلای شما میتواند مناسب باشد یا نه / حتما باید ویژگی ها و مزایای ورق سنگریزه ای دکرا را کاملا به شرح ذیل مورد مطالعه قرار دهید:* ظاهر متمایز وطرح های کلاسیک وطرح شینگل یا پیانو دکرا  با روکش سنگریزه ی طبیعی درسقف شیروانی لوکس، یکی از دلایل محبوبیت روزافزون متریال دکرا با 8 لایه ی تلفیقی طبق استاندارد جهانی میباشد.فناوری پیشرفته در تولید ورق دکرا باعث شده تا ازدیگر متریالهای شکننده و ضعیف متمایز گردد. همچنین زمانی که ورق دکرا روی سقف ویلا نصب میگردد به دلیل وجود سنگریزه ها با تنوع در رنگبندی در آنها، تشخیص اینکه جنس این متریال شیک از فلزاست یا سنگ طبیعی ، تقریبا غیرممکن خواهد بود.استفاده از ورق دکرا بر روی سقف ویلا نیاز به نگهداری ندارد و سالهای سال ظاهر تازه و جدید خواهد داشت و با هر بارش بارانی که صورت خواهد گرفت انگار که همین امروز سقف دکرا نصب شده است. این مزیت دکرا بسیار مهم و ویژه میباشد چون با گذشت زمان و در دراز مدت ، متریالهای دیگرکه با رنگهای شیمیایی پوشش داده شده اند، خیلی کدر و مات میشوند به شکلی که دیگر آن جلوه های زیباییه قبلی را نخواهند داشت اما ورق سنگریزه ای دکرا همیشه تازگی وطراوت را پس از هر شستشو توسط برف یا باران برای شما کارفرمایان محترم به ارمغان خواهد داشت،وجود تنوع در نوع پرس و مدل ظاهری ورقهای سنگریزه ای دکرا نیز به زیبایی چهره ی این متریال افزوده است. مثلا مدل طرح پیانو یاطرح شینگل نیز میتواند با همان کیفیت و ماندگاری روی سقف ویلای شما به نمایش گذاشته شود .
   
   
  عکسی که در زیر مشاهده میفرمایید از ورقهای سنگریزه ای دکرا با سنگدانه های معدنی طبیعی میباشد و شکل نشستن و اوورلب ورقها را به نمایش گذاشته است.
   
   
   نوع نصب ورقهای کلاسیک دکرا با سنگریزه ای طبیعی 

  بادوام و ساخته شده با بالاترین کیفیت سنگریزه

  بر خلاف سایرمتریال های سقف شیروانی، استفاده از یک متریال بام از جنس گالوالوم و لایه آلوزینک با دوام فوق العاده باعث شکسته شدن ، پیچ و خم داشتن ، شکاف خوردگی ، ترک خوردگی ، مات شدن و جذب آب نمی شود،طراحی بهم پیوسته با اوورلب بالای تایلهای سقف، باعث می شود تا در برابر باران شدید ، یخ زدگی، ذوب شدن برف و افزایش فشار باد مقاوم باشد.سیستم بام فولادی دکرا با روکش سنگریزه های طبیعی معدنی با مقاومت در برابر سرعت وزش باد تا بیش از 190 کیلومتر وبارش باران شدید وتگرگ طبق استانداردهای جهانی مورد آزمایش قرار گرفته و امتحان خود را به خوبی پس داده است.و همین امر باعث شده تا پس از گذشت چندین دهه از تولید این متریال با کیفیت، هنوز هم متریال دکرا جهت پوشش سقفهای ویلایی در جهان چه به لحاظ دوام و چه به لحاظ زیبایی اولین محصول باکیفیت و استاندارد شناخته شده و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد.
   
  فروش و اجرای محصولات سنگریزه ای دکرا

  محافظت ایمن در برابر بلایای طبیعی

  سقف فولادی دکرا با روکش سنگریزه های طبیعی معدنی برای محافظت ازسقف ویلای شما حتی در هنگام بروز فاجعه های عمده مانند تگرگ ، آتش سوزی و زلزله طراحی و تولید شده است . از آنجا که این متریال از استیل ساخته شده است ، غیر قابل احتراق است.علاوه بر این ، سیستم اتصال قفل سقف مانع از بالا رفتن تایلها می شود و اجازه می دهد تا از عرشه سقف مشتعل شوند.در مورد مقاومت به تگرگ ، آزمایش های مستقل نشان می دهد که سقف های فولادی با روکش سنگی می توانند در برابر سنگ های تقلید شده شبیه به قطر 3 اینچ مقاومت کنند.همچنین وزن سبک ورق دکرا ، خطر سقوط را کاهش می دهد ، که در هنگام وقوع زلزله بسیار محتمل باشد.بررسی سقفها پس از زلزله نشان داده است که تنها به دو مورد از پانزده ویلا که دارای سقف های فولادی با روکش سنگریزه بودند ، خسارت جزئی وارد شده است. از طرف دیگر ، بیش از نیمی از سقف های بتنی و متریالهای خشتی آسیب جدی دیدند. 
   
   
  اجرای آلاچیق با متریال سنگریزه ای دکرا

   

   خرپاسازی،تیرریزی و نصب ورق دکرا توسط شرکت ویلانما در آینه ورزان
   

  سازگار با محیط زیست و کارآمد انرژی

  اگر دوست دارید ویلایی لوکس با ظاهر زیبا و همچنین مقاوم بسازید و دنبال متریال عالی و ماندگار هستید ، عاشق متریال دکرا  با روکش سنگریزه های طبیعی  و فولاد خواهید بود. فولاد یکی از معدود مصالح ساختمانی واقعاً سبز در بازار است ، زیرا 100٪ قابل بازیافت است. سیستم های بام فولادی را می توان به تعداد بی نهایت و بدون تخریب بازیافت کرد. علاوه بر این ، به دلیل اینکه می توانید یک سقف فولادی با روکش سنگریزه ای  را روی سقف موجود خود نیز نصب کنید ، دیگر نیازی نیست که زباله های ساختمانی بیشتری را به محل های دفن زباله های سنگین اضافه کنید.
   

  ارزش فروش بالا

  در صورت تصمیم به فروش ویلای خود ، داشتن سقف فولادی با روکش سنگریزه ،جدای از اینکه ارزش فروش ویلای  شما را افزایش می دهد ، بلکه برای خریداران آینده نگر نیز بسیار جذاب خواهد بود. شاید به فکرخرید و استفاده از بام فلزی دکرا برای سازه ی ویلایی خود باشید اما نگران ظاهر کلی آن هستید. شاید شما کسی باشید که می خواهید سقف ویلای خود را به شکل سنتی اجرا نمایید. یا شاید شما همانی باشید که ظاهری مدرن تر که همراه با بام فلزی است را ترجیح می دهد. خوشبختانه ورق دکرایا کینگستون با روکش سنگریزه ای  نوع خاصی ازمتریال سقف شیبدار است که این دو را با هم ترکیب می کند و با توجه به محبوبیتی که نزد اکثر مردم دارد، برای همه نوع سلیقه ها در ردیف اول زیباترین محصول جهان قرار دارد.
   
   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید ورقهای سنگریزه ای  با شماره 09123542790 تماس بگیرید. با استفاده از چندین سال تجربه ما دربخش نمایندگی فروش و اجرای متعدد متریال دکرا توسط تیم تعلیم دیده،ویلانما  شرکتی است که شما می توانید به هر یک از پاسخ های مورد نیاز خود دست پیدا کنید و با خیال آسوده محصول دکرا را انتخاب کنید و از نصب این متریال زیبا روی سقف ویلای خود لذت ببرید.
   
  عکسی که در زیر مشاهده میفرمایید مدل ورق سنگریزه ای نیوزلندی فورتیزا میباشد  که از راست به چپ رنگ قهوه ای،طوسی و آجری میباشد.
   XDUR3791

   

   
   

  شرکت ویلانما با در دست داشتن نمایندگی اکثر متریالهای وارداتی و داخلی با گارانتی فروش و اجرا در خدمت هم میهنان عزیز میباشد.

  با ما در تماس باشید

  09123542790

  مشاور شما :  مهدی نوبخت

  لینک کوتاه:

  shorturl.at/HLMY0

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com