Loading...
ورق گالوانیزه شیروانی چیست؟ و تنوع فرم های آن به چه صورت تولید میشود؟

ورق گالوانیزه شیروانی چیست؟ و تنوع فرم های آن به چه صورت تولید میشود؟

نوشته شده توسط ویلانما

  آشنایی با انواع ورق های شیروانی 

  همانطور که می دانید سقف های شیروانی همان سقف های شیب داری محسوب می شوند که برای ساخت آن ها گاهی ازمتریال هایی شامل : ورق فلزی ، ورق شیروانی گالوانیزه ، ورق آجدار ، ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق های طرح سفال ، ورق پالرمو و ژنوا ، ورق آردواز ،ورق طرح شادولاین و ورق طرح ذوزنقه ای استفاده می کنند و بسته به هزینه ای که کارفرما برای سقف شیروانی در نظر گرفته است دیگر مواد و مصالح رایج نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  امروزه از انواع ورق های معمولی و کلاسیک وارداتی یا داخلی  برای ساخت سقف های شیروانی بهره گرفته میشود. از این رو قصد داریم در ادامه ی مقاله شما را با تمامی انواع ورق های شیروانی و کارایی و ویژگی های آن ها آشنا کنیم تا با دید وسیع تر نسبت به پوشش سقف ویلای خود اقدام فرمایید.

  عکسی که در پایین مشاهده میفرمایید از نمونه تایل های شرکت پرچین میباشد که جنس ورق آن گالوانیزه میباشد و جنس رنگ آن نیز پودری الکترواستاتیک بر پایه ی پلی استر براق میباشد. این محصول به صورت پرسی در ابعاد 40 سانت در 90 سانت تولید میشود و هر 3 برگ از این تایل یک متر مربع سقف را با همپوشانی ، پوشش مفید میدهد.

   کیفیت ساختاری در تولید ورقهای کلاسیک پرچین

  انواع متریال های شیروانی

  ورق فلزی

  یکی از انواع ورق هایی که از آن برای ساخت سقف های شیروانی استفاده می کنند ورق های فلزی و یا ورق های فولادی می باشد ، ورق های فلزی و یا ورق های فولادی به دو دسته تقسیم می شوند که اولین دسته از ورق های فلزی شامل ورق های نورد سرد و یا ورق های روغنی می باشد و دومین دسته از ورق های فلزی شامل ورق های نورد گرم و یا ورق های سیاه می باشد . ورق های نورد سرد و یا ورق های روغنی با ضخامت بالایی تولید می شوند که پس از تولید از ضخامت آن ها کاسته می شود و به ورق های کم ضخامت تبدیل می شوند. ورق های سیاه نیز به دو دسته ی ورق های سیاه معمولی و ورق های سیاه صنعتی تقسیم می شوند.

  مقالات مرتبط قیمت ورق های گالوانیزه رنگی

  ورق گالوانیزه شیروانی رنگی و غیر رنگی

  ورق های گالوانیزه شامل ورق های گالوانیزه شیروانی رنگی و غیر رنگی می باشند ، ورق های گالوانیزه رنگی و غیر رنگی هر دو از جنس ورق های آهنی با پوشش روی هستند که تفاوت آن ها با یکدیگر نوع شکل گیری کریستال گالوانیزه بر روی سطح رویی ورق می باشد .ورق های گالوانیزه رنگی و غیر رنگی به دو صورت فابریک و رولی تولید و به بازار عرضه می شوند که ضخامت ورق های گالوانیزه رولی 0.18 تا 6 میلی متر و عرض آن ها 100 و 125 سانتی متر می باشد و همچنین ضخامت ورق های گالوانیزه فابریک به دو صورت 1000 ×2000 و 1250 × 2500 میلی متر می باشد .

  نمونه عکسی که در پایین مشاهده میفرمایید جزو ورقهای سنگریزه ای با جنس ورق گالوالوم و آلوزینک و سنگریزه های معدنی طبیعی میباشد. ابعاد تایل 42 در 137 سانتی متر میباشد و ضریب 2/2 آن با همپوشانی روی سقف را مفید پوشش میدهد.

   کیفیت و مشخصات ورقهای سنگریزه ای دکرا

  ورق آجدار

  ورق آجدار ورقی است که بر روی آن برجستگی هایی وجود دارد که این برجستگی ها می تواند بادامی شکل و یا به هر شکل دیگری باشد ،دلیل ایجاد برجستگی بر روی این نوع از ورق ها جلوگیری از سرخوردن اشیاء و اشخاص می باشد درضمن باید اشاره کنیم که ورق های آجدار از نوع ورق های گرم می باشند.

  ورق آلوزینک

  ورق های آلوزینک به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که دارای ترکیبی از 55 درصد آلومینیوم ، 43/4 درصد روی و 1/6 درصد سیلیکون می باشند از این رو از ورق های آلوزینک در مناطقی که شرایط محیطی آن ها دارای اسیدیته یا رطوبت بالایی می باشد استفاده می شود . ورق آلومینیوم : ورق های آلومینیوم دارای ویژگی های بسیار منحصر به فرد و فوق العاده ای می باشند به گونه ای که سقف های شیروانی دارای ورق های آلومینیوم بسیار سبک هستند و در برابر خوردگی و البته پوسیدگی دارای مقاومت بالایی می باشند علاوه بر تمامی این ها ورق های آلومینیوم دارای رسانای حرارت و الکتریسیته نیز می باشند.

  ورق های طرح سفال

   متریال های طرح سفال دارای مزیت های شگفت انگیزی می باشندْ چرا که این نوع از ورق ها تنها ظاهر سفالی را دارند و معایب سفال طبیعی مانند خوردگی ، پوسیدگی و شکنندگی را ندارند. علاوه بر این دارای تنوع بالایی نیز می باشند. ورق های طرح سفال شامل مدلهای ورق های طرح  سفال پالرمو ، ورق های طرح سفال ژنوا هستند که به صورت طولی برش زیر دستگاه رولفرمینگ فرم داده میشوند ، ورق های طرح سفال پرچین و ورق های طرح سفال رایکا نیز به صورت تایل پرسی یا تکی تولید میشوند .

  عکسی که در پایین به نمایش گذاشته شده است، ورق طرح سفال ایتالیایی یا همان ژنوا هست که در عرض 1.25 و در طول و سایز آزاد به دلخواه مشتری زیر دستگاه رولفرمینگ ، فرم داده میشود و عرض 1.25 آن با فرم و اوورلب 1 متر مفید روی سقف شیروانی کاردهی دارد. جنس این ورق گالوانیزه میباشد و رنگ روی ورق کوره ای میباشد که توسط شرکت فولاد مبارکه به صورت خود رنگ تولید و عرضه میگردد. این ورقها به صورت رولی در وزن های تقریبا 7 تنی با ضخامت 50/. و در رنگ بندیهای متنوع تولید میگردد و با توجه به سفارش مشتری میتواند زیر دستگاه به شکلهای (سینوسی،ذوزنقه، شادولاین،طرح سفال ژنوا یا پالرمو) تولید و عرضه گردد.

   تولید و فروش ورقهای طرح سفال ژنوا و پالرمو

  ورق پالرمو

  ورق پالرمو از نوع ورق های گالوانیزه رنگی  معمولی می باشد که به صورت کوره ای رنگ آمیزی می شود. این نوع از ورقها ی شیروانی زیر دستگاه رول فرمینگ به شکل پالرمو فرم داده میشوند و از این رو دارای مقاومت بالایی در  برابر خوردگی ، پوسیدگی و زنگ زدگی می باشد .

  تولید و فروش ورق طرح سفال پالرمو

  ورق آردواز

  قابلیت های فراوانی دارد که یکی از قابلیت های آن ، قابلیت رنگ پذیری می باشد ، از ترکیب موادی مانند سیمان ، الیاف معدنی ، الیاف مصنوعی و مواد شیمیایی مخلوط با آب ساخته میشود از این رو ورق های آردوازدارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی هستند.

   

  ورق طرح شادولاین

  می توان گفت که ورق طرح شادولاین نیز از ورق های رنگی گالوانیزه و هم از ورق های غیر رنگی تولید می شود که از ویژگی ها و قابلیت های آن می توان به ضد زلزله ، وزن سبک ، نصب سریع و آسان ومقاوم بودن در برابر رطوبت اشاره کرد.

   IMG E4376

  ورق های طرح ذوزنقه ای

  به گونه ای طراحی می شوند که بر روی عرض آن ها موج های مربعی شکل ایجاد می شود ، ضخامتی که ورق های طرح ذوزنقه ای براساس آن تولید می شوند متناسب با جایی است که قرار است از آن ها استفاده شود برای مثال از ورق های طرح ذوزنقه ای با ضخامت 0.5 میلی متر جهت پوشش سوله و ویلا مورد استفاده قرار میگیرد.

  موارد استفاده از ورقهای شیروانی

  انواع ورقهای شیروانی جهت پوشش سقفهای ویلایی در مناطق لواسانات تهران و همچینین دماوند،گیلاوند،آبسرد و مناطق خوش آب و هوای شمال تهران مورد استفاده قرار میگیرد.سقف ویلا به دلیل سبک سازی و زیبایی نمای ویلاها در مناطق شمال کشور مثل مناطق  نوشهر،رویان،نمک آبرود،کلاردشت و چمستان و بیشتر مناطق شمالی کشور به دلیل بارش فراوان باران اجرا میشود.

  مهم ترین بخشی که در اجرای سقف شیروانی بسیار حائذ اهمیت است کیفیت آب بندی ورق شیروانی میباشد. مثلا در مناطق برف گیر دماوند که بارش برف زیاد است و حتی گاهی اوقات مشاهده شده تا 2 متر برف نشینی داشته است، ورق شیروانی که برای این مناطق پیشنهاد میشود ، ورقهایی با اوورلب بالا میباشد، متریال هایی  مثل ورق ذوزنقه ی طولی برش، ورق پرچین که اوورلب 11 سانتی دارد .

  ورق دکرا و شینگل نیز قابلیت اجرا در این مناطق را دارند. مثلا ورق طرح سفال طولی برش که اوورلب 4 سانتی دارد برای این مناطق پیشنهاد نمیشود و یا در صورت اجرا باید با درصد شیب خیلی بیشتری اجرا شود که مشکلات آببندی در آینده به همراه نداشته باشد.

   تولید و فروش انواع ورقهای شیروانی و طرح سفال

  شرکت ویلانما با ارائه ی گارانتی 5 ساله کتبی در رابطه با آب بندی سقف ویلا،آماده ی ارائه ی خدمات در اقصی نقاط کشور میباشد.

   لینک های کوتاه مطلب :

  ورق شیروانی چیست ؟

  https://cutt.ly/lwrkM7j

   

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com